Bloğuma hoşgeldiniz güzellikler.....
24 Temmuz 2012 Salı

CİVANIN ZARARLARI

CİLT BEYAZLATICI ÜRÜNLERDE KULLANILAN CİVANIN SİZİ YAVAŞ YAVAŞ ZEHİRLEDİĞİNİ BİLİYOR MUSUNUZ ?Cıvanın insanlar üzerinde birçok olumsuz etkisi vardır. 


-  Sinir sistemi bozukluklarına sebep olur.

-  Beyin fonksiyonlarına zarar verir.


-  DNA ve kromozomlara zarar verir .


-  Alerjik reaksiyonlara, deri isiliklerine, yorgunluğa ve baş ağrısına yol açar.


-  Üreme ile ilgili negatif etkiler; spermlere zarar vermek, sakat doğumlar ve düşük doğum gibi. 


-  Beyin fonksiyonlarının zarar görmesi, öğrenme bozukluğuna, kişilik değişikliklerine, titremeye,


 görünüm bozukluklarına, sağırlığa, kas koordinasyon kaybına ve hafıza kaybına yol açar. 


-  Kromozomların zarar görmesi ise mongolizme yol açar.  ( DOWN SENDROMU )


Piyasada satılan cilt beyazlatıcı birçok ürünün içeriğinde civa bulunuyor.Dünya Sağlık Örgütünün açıklamalarına göre civa vücutta şu organlara yığılıyor:

Cilde sürülen civalı krem kan dolaşımıyla karaciğere taşınıyor. En az 90 gün karaciğerde tutuluyor.  Karaciğerden atıldığında safra kanalına geçiyor; bir kısmı burada emildikten sonra kalanı böbreklere taşınıyor. Kısacası vücuda giren civa kolay kolay terketmiyor ve zaman içerisinde birikim oluyor. İşte bu yüzden vücudu yavaş yavaş zehirliyor.

Sonuçta civa ihtiva eden cilt beyazlaştırıcı kremlerin sürekli kullanımı düşük dozlu kronik zehirlenmeye neden oluyor.Civa zehirlenmesi sadece kullanıcıyı değil ona bağlı olarak diğerlerini de zehirliyor. Örneğin kullanıcı hamile bir kadınsa, bebeğe zararı dokunuyor. Genç kadınların doğurganlığı kötü yönde etkilenirken, bağışıklık sistemini tehlikeye sokuyor. Hafıza kaybına ve sinir sistemi bozukluklarına da neden oluyor.


Amaç güzelleşmek ise bunu sağlığımıza zarar vermeden de yapabiliriz.Bunun için gelişi güzel danışmansız cilt ve vücut ürün alışverişi yapmamalıyız.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.