Bloğuma hoşgeldiniz güzellikler.....
18 Ocak 2012 Çarşamba

MAKYAJDA 2012 TRENDLERİ......


                                                


GÖZLERE CESUR  ÇİZGİLER 
             
Alix Avien yılbaşı makyaj önerileriGüçlü, belirgin gözler bu sezonun en baştan çıkarıcı görünümlerinden biri. Kuyruklu ya da düz, dağıtılmış ya da keskin hatlı, hepsi olur; yeter ki gözlerinize cesur çizgiler çekin. Sezonun popüler görünümünü yaratmak için likit eyeliner ile kirpik diplerinden; göz kalemiyle de göz pınarlarınızın olduğu bölümden geçerek göz çevrenizde kontür yaratın. En son kirpiklerinize maskara sürün.


HAZIRLIK ZAMANI


Kusursuz ama gerçek görünen bir ten için makyajdan önce cildi hazırlamanız gerekiyor. Önce cildi ölü derilerden arındırmalısınız. Ardından nemlendirici sürün. Nemlendiricinizi  cilde masajla  uygulayın .Aşırı yağlı cildiniz varsa  makyajdan önce buzlu suya batırılmış bir havlu ya da pamukla soğuk su kompresi yapmak da makyajınızın kalıcı ve pürüzsüz olmasını sağlar. Cildinizin daha sıkı ve çok daha taze görünmesi için de bu yöntemi uygulayabilirsiniz.


BAKIMLI KAŞLAR 


Kaşların rengini  çok açmak ve inceltmek  artık demode. Bunun yerini daha güçlü ve belirgin bir görünüm alıyor. Eğer demode görünmek istemiyorsanız, kaşlarınızı alırken inceltmek yerine onları şekillendirmeye odaklanın. Amacınız daha kalın, hafif kavisli ve gür kaşlar yaratmak olmalı. Kaşla aynı tonda bir far ile kaşlarınızın daha gür ve belirgin görünmesini sağlayabilirsiniz.


youngblood Youngblood Fondötenlerini Denedim, Denettim...NÖTR TONLAR


Bu sezon ten renginden pembemsi bejlere kadar bütün nötr renkler kremsi bir dokuya sahip olmalı. Dilerseniz rengini çok sevdiğiniz ten rengi rujunuzun üzerine bir parça dudak nemlendiricisi sürerek doğru tonu yaratabilirsiniz. Kırmızı rujun en doğal hali için ise, ruju sürdükten sonra birkaç dakika bekleyin ve bir kağıt mendille silin.


ALLIĞIN YÜKSELİŞİ


Son yıllarda ön plana çıkan; teninizden birkaç ton daha koyu ürünlerde ya da daha açık ürünlerle yüzü şekillendirme tekniği artık yerini pembe yanaklara bıraktı. Ana amacınız, pembe bir allıkla ‘al yanaklı’ bir etki yaratmak yerine yüzünüzü şekillendirmek olmalı. Tercihinizi krem allıklardan yana kullanın. Allığı parmaklarınızla elmacık kemiklerinizin üzerinden şakaklarınıza doğru sürebilisiniz. Krem allık kullanmak ilk başlarda zor gelebilir.Uygulamanızın aşırıya kaçtığını düşündüğünüz yerlerde  şeffaf pudra yardımcınız olacaktır.


ÇARPICI KİRPİKLER


60′lı yıllara gönderme yapan bir etki için -ki sezonun en popüler görünümü kesinlikle bu!- maskarayı abartmaktan kaçınmayın. Hem üst, hem de alt kirpiklere birkaç kat maskara sürün ve kirpiklerinizin topaklanmasından çekinmeyin. İlham kaynağınız Twiggy’nin ok kirpikleri olsun! Uzun kirpikler ve kocaman bakışlar için en etkili yöntem birkaç kat siyah maskara sürdükten sonra kirpik tarağıyla taramaktır.


DUMANLI BAKIŞLAR


Siyah yerine kahverengi far kullanarak daha taze ve modern bir etki yaratın. Üstelik bu renk bu sezon çok moda olan çarpıcı dudakları mükemmel bir şekilde dengeliyor. Siyah gözler ve koyu renk dudaklar abartılı bir etki yaratacaktır. Göz kapağınıza açık kahve tonlarında bir krem far sürün. Diğer bir alternatif ise açık kahve tonlarındaki bazın üzerine kirpik çizgisinden göz çukuruna kadar metalik bronz bir far sürmek.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.